Bałkany
na filmikach

Opowieści o Bałkanach w formie video

Bałkany na filmikach!

Jeśli jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów, to ile mówi jedno video? Postanowiłam nagrywać dla Was filmiki podczas moich podróży na Bałkany. Postaram się Wam opowiedzieć o wielu ciekawych miejscach, tych mniej i bardziej turystycznych. No i oczywiście o kuchni!

Zapraszam też na mój kanał na You Tube, gdzie już wkrótce pojawi się więcej filmików!

Targ część 2: Rakija, oliwa z oliwek i nie tylko!

25 sierpnia 2021

Zdravo svima – cześć wszystkim! Dzisiaj część druga filmiku Targ. O tym co warto popróbować, jak wybrać to, co dobre… Jak wybrać trunki i oliwę z oliwek? Jak zrobić naturalny olejek przeciwzmarszczkowy i być pięknym i gładkim? Jaki olejek wybrać, żeby z wakacji wrócić z piękną opalenizną? O tym (i nie tylko!) w dzisiejszym filmiku.

Czarnogórskie sery

2 sierpnia 2021

Witajcie! W tym filmiku przedstawię Wam produkty mleczne, których możecie popróbować w Czarnogórze. Są na prawdę smaczne, a więc godne polecenia! Powiem też trochę o tym, co to jest bałkański kajmak.

Filmik nagrywałam sama, więc niestety jakość nie jest najlepsza, ale mam nadzieję, że się Wam spodoba!

Przepisy z filmikami

Niektóre moje przepisy zobaczycie również w wersji video.

Sogan dolma. Cebule faszerowane mięsem

Sogan dolma. Cebule faszerowane mięsem

maj 14, 2022
Sogan dolma to cebule faszerowane mielonym mięsem z różnymi przyprawami. Dziś powiem Wam, jak je ugotować tak, żeby smakowały jak na Bałkanach!
Papryka faszerowana serem i jajkiem

Papryka faszerowana serem i jajkiem

mar 21, 2021
Dzisiaj upichciłam faszerowaną paprykę z serem i jajkami. Tak, tak potrafimy zrobić i coś bez mięsa. A więc szybki przepisik dla Was!
Burek czy pita?

Burek czy pita?

sty 13, 2021
Burek ma wiele nazw i w każdym regionie trochę inaczej smakuje. Ja Wam przedstawiam burek z byłej Jugosławii – serbski burek oraz bośniacki burek.